Zalety kotłów z zamkniętą komorą spalania
 Oceń wpis
   

Jaki kocioł wybrać? Wśród gazowych kotłów wiszących rozróżniamy kilka typów urządzeń grzewczych. Należą do nich między innymi kotły z otwartą lub zamkniętą komorą spalania. Na czym polega różnica? Dlaczego pomimo faktu, iż kotły z zamkniętą komorą spalania są droższe od tych z otwartą, są częściej wybierane?

Różnica między jednym typem kotła, a drugim polega na innym źródle powietrza pobieranego do procesu spalania. Kocioł z zamkniętą komorą zasysa powietrze z zewnątrz budynku, natomiast ten z otwartą komorą spalania - z wewnątrz. Niesie to za sobą konkretne zalety:

- Lepsza żywotność urządzenia, ze względu na pracę z czystym powietrzem (powietrze znajdujące się w kuchni czy w łazience jest zazwyczaj bardzie wilgotne i zawierające chemiczne czy kuchenne opary). Kocioł z otwartą komorą spalania cierpi też bardzo, gdy w domu jest remont, przy okazji którego bardzo się kurzy.

- Komfort użytkowania. Gdy kocioł jest zamontowany w łazience, różnica między jednym typem urządzenia, a drugim jest bardzo odczuwalna. Piec z otwartą komorą spalania wymaga zastosowania w łazience kratki nawiewnej - nietrudno się domyśleć, że w zimie istnienie takowej może być uciążliwe podczas brania kąpieli czy prysznica.

- Bezawaryjna praca. W przeciwieństwie do kotłów z otwartą komorą, kotły z zamkniętą komorą nie "dławią się" przy chwilowym ciągu wstecznym.

- Mniejsze wymagania powierzchniowe w pomieszczeniu, w którym jest zamontowane urządzenie.

- W budownictwie jednorodzinnym rurę spalinową kotła z zamkn. komorą  można poprowadzić bezpośrednio przez rurę zewnętrzną.

 

 

Komentarze (0)
Krommler MAX ECO - kocioł na... Kotły marki Buderus Logamax plus...

Komentarze

Ankieta
Jaki kocioł użytkujesz?
Buderus
Viessmann
Wolf
DeDietrich
Junkers
SAS
Krzaczek
Tomaszewski
Inny
Najnowsze komentarze
2015-11-25 14:00
kulfonik:
Sterowniki tygodniowe - dlaczego warto montować?
Albo też można sobie obniżyć temperaturę w nocy.
2015-07-22 13:39
Majkel123:
Sterowniki tygodniowe - dlaczego warto montować?
Zdecydowana oszczędność jakby nie patrzyć.
2015-07-22 13:38
Majkel123:
Modernizacja instalacji grzewczej
No niestety lato, to sezon budowlany na potęgę :(.
O mnie
Michał K.